159
Share on facebook
JAGA
Cristo Kahro

Olen 30-aastane ning sündinud ja kasvanud Valga linnas. Aastal 2010, peale Valga Gümnaasiumi lõpetamist, asusin õppima Tallinna Ülikoolis riigiteaduste erialal ning kolme aasta möödudes oli mul käes riigiteaduste bakalaureusekraad. Aega teenisin Eesti mereväes, kuhu peale kohustusliku perioodi lõppu ka kuueks aastaks edasi tööle jäin. Mereväes töötamise tõttu olen palju reisinud ja ilma näinud. Valka tulin tagasi 2019 aasta suvel plaaniga küll Tallinna naasta, kuid kodukoha võlu muutis mu meelt.

Poliitika on mulle alati meeldinud, kuid kaitseväkke tööle asumise tõttu lahkusin erakonnast ega ole senini kuhugi astunud. Tänu erakondliku kuuluvuse puudumisele saan ma avaldada oma arvamust objektiivselt ega pea teiste mõjutamisele reageerima ning olen oma otsustes vaba. Kandideerimisele hakkasin küll mõtlema alles peale ettepaneku saamist, kuid pikalt kaaluda ei tulnud, kuna huvi on alati olemas olnud. Olen aus ja konkreetne kui miskit ei sobi siis nii ka ütlen.

Minu sooviks oleks muuta Valga linn ja vald kaasaegsemaks, kus ei mõelda mitte ainult sellele, et praegu siin elavatel inimestel oleks hea ja turvaline olla, vaid mõeldaks ka sellele, kuidas muuta vald atraktiivseks valikuks ka siia kolijatele. Soovin, et väljaspool Valgat elavad inimesed ei seostaks meid esimese asjana sihtkohana, kus saab odavat alkoholi ja Läti kütust osta, vaid leiaksid põhjuse siia tulla vaba aega nautima. Selle põhjuse peame me ise neile looma. Seisan asjade eest, mis reaalselt muudaks meie oleviku ja tuleviku veel paremaks, mitte ei lase populismil end kallutada ja seeläbi rahva raha raisata.

Kuna olen poliitiliselt nn puhas leht ja puuduvad erinevad tiitlid igasugu komisjonidest siis mulle võib julgelt kirjutada ja oma mõtteid soove avaldada. Poliitik on siiski rahva teener, mitte vastupidi, seega teeme koos Valga valla paremaks!