142
Share on facebook
JAGA
Karl Kristjan Kajak

Olen Valga vallas kogu elu elanud 20-aastane noormees ja need on minu esimesed valimised. Võite küsida, et miks nii noor mees tahab volikokku saada ja mida tal on pakkuda? Ma usun, et minu kaudu saavad hääle kaks gruppi inimesi: olles ise erivajadusega, saan rääkida erivajadustega inimeste eest ja olles ise noor, saan rääkida noorte eest. Ma olen alati olnud tegus, ma ei ole lasknud end oma erivajadusest maha suruda, vaid olen seda kasutanud oma eesmärkide ja sihtide seadmiseks.

Lõpetasin Valga Põhikooli ja õppisin Audentese Spordigümnaasiumis, praegu olen professionaalne parasportlane, kes on saavutanud häid tulemusi rahvusvahelistel võistlustel, täitnud A-normid , et esindada Eestit kergejõustiku aladel Olümpiamängudel ja ma tahaksin tuua ka spordiküsimused rohkem fookusesse. Räägivad ju kõik rahvatervisespetsialistid, et vähene liikumine on kujunenud väga suureks probleemiks. Seega on mul lai valik valdkondi, millega mul on endal kokkupuuted ja kogemused olemas.
Noore mehena on mul puudu ehk elukogemusest, kuid teen selle tasa oma kogemustega erinevates valdkondades ja tegevustahtega. Kuigi mõned ütlevad, et noorusega tuleb kaasa riskivalmidus, siis ma kinnitan, et ehkki olen alati valmis riske võtma, teen seda siiski kaalutletult. Olles tegevsportlane, oskan hinnata head meeskonnatööd ja sõbralikke suhteid, kuid mõistan ka konkurentsi tugevdavat mõju.

Ma usun, et rahvaesindajana pean ma tegema just seda: esindama mind valinud inimesi, kuid esindama ka neid, kellega ma tunnen lähemat sidet. Inimesed on inimesed, ükskõik, millise erivajaduse või huviga ta ka ei ole.